Спорт.СлајдерФудбал

УЕФА ќе го менува форматот за квалификации за Светско и Европско првенство за жени

Форматот на европските квалификации за Светското првенство за жени и женското Европско првенство ќе се смени од 2023 година, потврди шефицата на УЕФА за женски фудбал, Надин Кеслер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close