0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталБизнисДописници Свет

Угостителски објекти во Грција затаиле приход од над пет милиони евра

Независната управата за јавни приходи на Грција открила 14 угостителски објекти кои преку платформите за достава на храна и неиздавањето фискални сметки затаиле приход од над пет милиони евра, објави грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close