СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Убиен новиот лидер на екстремистите во Нигерија

Нигериските безбедносни сили го убија новиот водач на екстремистичка група поврзана со таканаречената Исламска држава (ИД).

Back to top button
Close
Close