СветСвет.Слајдер

Убиени и ранети во антитерористичка операција во Таџикистан

Девет лица, вклучително и еден таџикистански офицер, се убиени денеска, а 24 се повредени во антитерористичка операција во проблематичен регион на Таџикистан што се граничи со Авганистан и Кина, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close