ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Уапсен и обвинет за велепредавство водечкиот руски експерт за хиперсонични проектили

Андреј Шипљук е шеф на хиперсоничната лабораторија на Институтот за теоретска и применета механика во Новосибирск. Во последниве години, тој ги координираше истражувањата поврзани со развојот на хиперсонични ракетни системи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close