ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Уапсен директорот на рускиот рудник за јаглен „Листважнаја“, во кој загинаа 51 рудар

На директорот на рускиот рудник за јаглен „Листважнаја“, Сергеј Махраков, кој е обвинет за кршење на правилата за индустриска безбедност во случајот со експлозијата во која загинаа 51 лице, му е одреден двомесечен притвор, а уапсен е и неговиот заменик Андреј Молостов, јави Тасс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close