СветСвет.Портал

Уапсени 450 луѓе во Бангладеш по напад врз хиндуисти

По еден од најтешките немири во последната деценија, полицијата на Бангладеш денеска соопшти дека се уапсени 450 лица по нападот врз хиндуисти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close