0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

ТФТ поразен во квалификациите за ФИБА Еврокупот

Кошаркарите на ТФТ Скопје загубија попладнево од унгарски Седек со 92-76 (50-43) во четвртфиналната пресметка за место во групната фаза во ФИБА Еврокупот.

Back to top button
Close
Close