0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Тухел: Лукаку е психички заморен

Мислам дека Ромелу последните месеци играше исклучително голем број натпревари. Дел од нив со клубот, дел со репрезентацијата. Знам дека многу сериозно пристапува кон секој натпревар и поради тоа се замори. Но, повеќе психички, отколку физички, изјави Тухел за 28-годипниот напаѓач, кој пред стартот на оваа сезона дојде од Интер во Челзи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close