БалканБалкан.Портал

Турција изрази протест кон земјите кои бараат ослободување на активист

Турција денеска ги повика на разговор амбасадорите на САД и уште девет земји, изразувајќи го својот протест поради нивниот повик за ослободување на активистот Осман Кавала, согласно одлуката на Европскиот суд за човекови права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close