БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Турција издаде предупредување за цунами по земјотресот на Крит

Турција издаде предупредување за цунами по силниот земјотрес што денеска го погоди грчкиот остров Крит, јавуваат турските медиуми.

Back to top button
Close
Close