БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Турскиот парламент ја почна расправата за спорниот закон за медиуми

Клучната загриженост меѓу критичарите на законот е членот каде се наведува дека оние кои ќе шират лажни информации за безбедноста на Турција со цел да создадат страв и да го нарушат јавниот ред, ќе се соочат со затворска казна од една до три години

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close