БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Турскиот Парламент го продолжи мандатот за испраќање војници во антитерористички операции во Сирија и Ирак

Со предлогот, испратен до парламентот од кабинетот на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, и дозволува на турската војска да спроведува прекугранични антитерористички операции во северниот дел на соседните Ирак и Сирија уште две години, до 30 октомври 2023 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close