БизнисБизнис.Портал

Турската централна банка интервенираше, лирата закрепна

Централната банка на Турција денеска интервенираше на нездравите“ пазарни цени по што турската лира силно закрепна од рекордно ниско ниво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close