БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Турската полиција заплени 1,5 тони марихуана, прошверцувана со чамец од Албанија

Обновена е старата рута за шверц на дрога со гумени чамци од Албанија во Турција. Во провинцијата Мугла во Турција се запленети 1,5 тони марихуана, а уапсени се три лица, сите албански државјани, кај кои се пронајдени и три пиштоли, јави агенцијата Балкан веб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close