БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Турската лира на историски миниумум во однос на доларот и еврото

Турската лира денеска достигна рекордно ниско ниво од 12,25 во однос на американскиот долар, само еден ден по барањето на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган за пониските каматни стапки

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close