Видео изјаваСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Американски туристи со неексплодирана бомба на аеродром во Израел

На туристи од САД, кои во својот багаж носеле и неексплодирана граната, им било дозволено да се качат во авион, по претресување од страна на безбедносниот персонал, соопшти управата на аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, пишува „Џерузалем пост“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close