0_Магазин.ПорталМагазинПатувања

Туристички крузер „скршнал“ кон Бахамите за да избегне судска заплена на Флорида

Околу 700 патници имаа неочекуван крај на 14-дневното крстарење по Карибите кое не заврши во Мајами, Флорида, САД, како што беше планирано, оти пловилото се укотвило на Бахамите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close