0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Тунтев: Летањето со авион станува сè побезбедно

Меѓународната организација за цивилно воздухопловство (ICAO – International Civil Aviation Organization) неодамна го објави својот најнов извештај за безбедноста на воздушниот сообраќај во глобални рамки. Според податоците во извештајот, воздухопловната индустрија во 2021 година бележи намалување на бројот на авионски несреќи за 9,8 проценти во споредба со 2020 година, а бројот на жртви е помал за 66 проценти на годишно ниво.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close