СветСвет.Портал

Тунис: 113 членови на најголемата партија поднесоа оставки

Во заедничка изјава, 113 членови на партијата наведоа дека поднесуваат оставки поради погрешни одлуки на раководството на Енахда, што доведе до изолација на оваа политичка сила и неуспех за вклучување на партијата во кој било заеднички фронт со цел да се спротивстави на одлуките на Сајед.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close