СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Туниската крајбрежна стража спаси 450 мигранти

Туниската крајбрежна стража денеска соопшти дека осуетила 37 обиди на мигрантите да ја преминат морската граница и спасила 455 мигранти за време на неколку операции во текот на ноќта кај северниот, источниот и јужниот брег на земјата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close