СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Тунижаните гласаат на референдум за проширување на претседателските овластувања

Тунижаните денеска гласаат на референдум за новиот устав за кој критичарите на претседателот Каис Саид стравуваат дека може да ја уништи демократијата што произлезе од револуцијата во 2011 година, давајќи му речиси целосни овластувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close