0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Тунберг: Политичарите глумат дека нашата иднина ја сфаќаат сериозно

Активистката во борбата со климатските промени, младата Грета Тунберг на младите демонстранти во Глазгов им кажа дека политичарите кои присуствуваат на самитот  COP26 „се преправаат дека сериозно ја сфаќаат нивната иднина“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close