0_Магазин.ПорталМагазинНаука и технологија

Тројца руски космонаути безбедно се вратија од МВС

Во средата, Артемјев ѝ ја предаде командата на МВС на италијанската астронаутка Саманта Кристофорети, која со тоа стана првата Европејка што ја презела таа улога.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close