Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Тројца повредени во сообраќајка кај превојот Буково

Три лица се повредени во сообраќајна незгода што попладнево се случи на магистралниот пат Охрид - Ресен, во близина на планинскиот превој Буково. Според првичните информации, во незгодата учествувале три возила, а причинета е и материјална штета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close