Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Тројца повредени во сообраќајка кај Муртино

Три лица се повредени во сообраќајка која се случила денеска околу 13:30 часот на излезот од селото Муртино кон Банско, откако од засега непознати причини автомобил „опел“ со струмички регистарски ознаки удрил во бетонски електричен столб.

Струмица, 4 октомври 2022 (МИА) – Три лица се повредени во сообраќајка која се случила денеска околу 13:30 часот на излезот од селото Муртино кон Банско, откако од засега непознати причини автомобил „опел“ со струмички регистарски ознаки удрил во бетонски електричен столб.

Повредните се пренесени на лекување во струмичката болница, а од СВР Струмица повеќе детали за сообраќајката најавуваат за утре.рт/

Back to top button
Close
Close