0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Тројца осомничени за обидот за убиство на јавен обвинител од Гостиварско, причина недоразбирање во сообраќајот

Три лица се осомничени и приведени за физички напад со остар предмет врз Х.И.(39) од село Форино, јавен обвинител во ОЈО Гостивар, што се случил утрово, по претходна расправија околу недоразбирање во сообраќајот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close