Свет

Тројца мртви во напад во мексиканската држава Сонора

Три лица се убиени кога непознати напаѓачи отворија оган пред градското собрание во Гвајмас, во северната мексиканска држава Сонора, соопштија денеска локалните власти. На нападот одговорија припадници на полицијата, морнарицата и националната гарда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close