Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Тројцата кандидати за градоначалник на Пехчево го потпишаа Кодексот за фер избори

Пред почетокот на изборната кампања за претстојните локални избори, во Пехчево потпишан е Кодексот за фер и демократски избори од страна на тројцата кандидати кои претендираат за функцијата градоначалник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close