ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Троуп: Заболените имаат поблаги симптоми, нема потреба за рестриктивни мерки

Лицата инфицирани со Ковид-19, кои се хоспитализирани имаат помали симптоми од претходно и поради тоа нема потреба од воведување на дополнителни рестриктивни мерки, изјави денеска британската министерка за вакцини и јавно здравје Меги Троуп

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close