КултураКултура.ПорталОпштество

Тркалезна маса на книжевниот фестивал „ПРО-ЗА Балкан“

Во рамки на книжевниот фестивал „ПРО-ЗА Балкан“, денеска ќе се одржи тркалезна маса на тема „Литературата во време на поствистината“, на која ќе учествуваат гостите писатели и членовите на програмата „Skopje fellowship“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close