0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Тркалезна маса „Инвестирање во локалните социјални потреби“

Инвестирањето во локалните социјални услуги со цел подобрување на квалитетот на живот, беше темата на денешната тркалезна маса тема организирана преку проектот „Поддршка на модернизација и  деинституционализација на социјалните услуги“ финансиран од ЕУ, заедно со Министерството за труд и социјална политика и Делегацијата на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close