Дописници СветЕвропа

Три милиони работници во ЕУ не можат да си дозволат парно греење

Европските синдикати предупредуваат дека ситуацијата е влошена во десет земји членки на ЕУ во последната година, но и дека треба да се очекува дополнително влошување со наглиот раст на цените, резултат на повеќе фактори, како брзото закрепнување на економиите по пандемијата и зголемената побарувачка посебно на азиските пазари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close