0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Три децении по трагедијата во Хилсборо на англиските стадиони се враќаат секторите за стоење

Од следната сезона на дел од стадионите во англиската прва и втора фудбалска лига ќе бидат дозволени места за стоење за навивачите во рамки на пилот-проект на британската Управа за безбедноост на спортските борилишта (SGSA).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close