СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Три деца загинале во вчерашното ракетирање на регионот Тиграј

Здравствените работници наведуваат дека децата се убиени во нападот врз предградието на Мекеле, изјави Јенс Лерке, портпарол на Канцеларијата на Обединетите нации за координација на хуманитарни прашања (ОЦА), на прес -конференција во Женева, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close