Политички партии

Трипуновски: Инспекторатот да излезе на терен и да внимава на манипулации со класирањето на тутунот

Можам да кажам дека денеска на радост од иницијативата на градоначалниците од оние општини каде што имаме производство на тутун и тутунопроизводители се собравме во Могила на еден координативен состанок на кој што се разговараше за актуелната состојба со откупот на тутунот реколта 2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close