Локални избори 2021Политички партии

Трипуновски: Да создадеме нова иднина за сите земјоделци

Се наоѓаме на прагот на локалните избори на кои што се судбоносни. Јас ќе потенцирам овие избори кои што се на 17-ти октомври се едни од најважните избори за Република Македонија и за општина Конче. Се наоѓаме на еден крстопат каде штоп треба да одлучиме дали ќе имаме промени или ќе останеме како што бевме изминатите четири години, вели Цветан Трипуновски, претседател на Републичката комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close