0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Тринаесет фудбалери на португалскиот прволигаш Белененсес заразени со омикрон сојот на коронавирус

Португалските здравствени власти објавија денеска дека кај 13 фудбалери и членови на клупскиот персонал на прволигашот Белененсес е откриен омикрон сојот на коронавирус и тоа откако еден од нив се вратил од Јужна Африка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close