ЕвропаСвет.Слајдер

Тринаесет лица кои допатуваа од ЈАР во Холандија дијагностицирани со омикрон варијантата

На 13 лица кои пристигнале во Холандија од Јужноафриканската Република им е дијагностициран сојот омикрон од коронавирус, соопшти Националниот институт за здравје на Холандија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close