0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Триесет и петмина Авганистанци кои привремено престојуваа во земјава заминаа за Грција

Од Влада денеска соопштија дека 35-мина граѓани на Авганистан, кои привремено престојуваа во Северна Македонија, денеска заминале за Грција каде им е обезбедено трајно прибежиште.

Back to top button
Close
Close