Граѓански секторОпштински вести

Трибина против насилство врз жените во општина Кисела Вода

Панел дискусија на тема „Борба против насилство врз жените“, се одржа денеска во Oпштина Кисела Вода, на која присуствуваа пoстојаниот претставник на Обединетите Нации во земјава, Росана Дуџиак, градоначалникот Орце Ѓорѓиевск, како и претставници од Националнатa мрежа против родово базирано и семејно насилство, како и повеќе советници од Советот на Општина Кисела Вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close