0_Спорт.ПорталКошарка

Трет пораз на кошаркарките на Бадел 1862 во Јадранската лига

Кошаркарките на Бадел 1862 го претрпеа третиот пораз во четвртиот натпревар во Јадранската WABA лига, откако вечерва загубија на домашен терен од хрватскиот тим Пламен Пожега со 60-84  (26-43).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close