Дописници МКДКултура

Трето место за афористичарот Миле Ѓорѓијоски на 53. „Чивијада“ во Шабац

Нашиот најпознат и најнаградуван афористичар со кичевски корени Миле Ѓорѓијоски, ја освои третата награда за афоризам на 53-то издание на еден од најпрестижните фестивали на хуморот и сатирата на Балканот и во Европа, „Чивијада“ во српскиот град Шабац.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close