КултураКултура.ПорталОпштество

Трето издание на мултимедијалната културна манифестација „КОКИНО – Тврдина на сонцето“

На локацијата кај мегалитската опсерваторија Кокино, од денеска до 19 септември ќе се одржува третото издание на мултимедијалната културна манифестација „КОКИНО – Тврдина на сонцето“, уникатниот фестивал кој годинава прв пат е организиран со тридневна програма.

Back to top button
Close
Close