0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Трета доза вакцина против Ковид-19 од понеделник, брзи антигенски тестови за учениците

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат имунокомпромитирана состојба, без оглед на возраста. Се најавува и скрининг на генералната здравствена состојба на населението, како и брзи антигенски тестови тестови за учениците во основните и средните училишта во државата.

Back to top button
Close
Close