БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Третата доза од вакцината во Грција ќе се прима по три месеци

Комисијата за вакцинација од Министерството за здравство на Грција донесе одлука третата доза од вакцината против Ковид-19 за сите над 18 години да се прими по три, наместо по шест месеци како што беше досега, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close