0_Македонија.ПорталОпштество

Тренчевска – Јан Коп: Холандија останува силен поддржувач на Северна Македонија

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари средба со холандскиот амбасадор во земјава Дирк Јан Коп, на која беше потврдена одличната соработка помеѓу двете држави, во областите кои се во надлежност на Министерството за труд и социјална политика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close