0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Тренчевска – Шаља Плавјанска: Ефикасен систем за сузбивање на насилството врз жените и семејното насилство и унапредување на човековите права

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска се сретна со шефицата на канцеларијата на УНФПА во Северна Македонија Афродита Шаља – Плавјанска и нејзиниот тим.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close