0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Тренчевска: Унапредување на родовата еднаквост на пазарот на трудот и преку соработка со Франција

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и амбасадорот на Франција во земјава Сирил Бoмгартнер на денешната средба разговарале за унапредување на родовата еднаквост и на пазарот на трудот за вклучување на што повеќе лица кое е планирано да се оствари преку соработка помеѓу МТСП и француската амбасада, како и продолжување на претходната билатерална соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close