0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Тренчевска: Северна Македонија со значителен напредок во креирањето и имплементацијата на родово одговорни семејни политики

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска учествуваше на Регионална конференција на Фондот за население на Обединетите нации (УНФПА) за родово одговорни политики во Истанбул, Република Турција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close